دوره زمانی تاریخ مشخصات دستگاه مشخصات

دوره زمانی: تاریخ مشخصات دستگاه مشخصات سامسونگ گیگابایت سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رییس جمهوری از زیاد کردن قیمت ارزبسیار مکدر است/ قیمت بنزین و گازوییل در کشور

رییس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: در جلسه ای که امروز(پنجشنبه) با رییس جمهوری داشتیم، وی از زیاد کردن قیمت ارز بسیار ناراحت و مکدر است.

رییس جمهوری از زیاد کردن قیمت ارزبسیار مکدر است/ قیمت بنزین و گازوییل در کشور

نوبخت: رییس جمهوری از زیاد کردن قیمت ارزبسیار مکدر است/ قیمت بنزین و گازوییل در کشور عزیزمان ایران بسیار ارزان تر از افغانستان است

عبارات مهم : میلیون

رییس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: در جلسه ای که امروز(پنجشنبه) با رییس جمهوری داشتیم، وی از زیاد کردن قیمت ارز بسیار ناراحت و مکدر است.

به گزارش ایرنا، محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در گردهمایی دانشجویان و جوانان حزب اعتدال و توسعه با عنوان جوانان، نقش آفرینی و مسوولیت پذیری با بیان این مطلب افزود: اسم مهم حزب اعتدال و توسعه اعتدال جهت توسعه است و دیگر وقت اینکه بگوییم پرسشها کشور بر گردن دولت های نهم و دهم بوده گذشته و باید به فکر کشور باشیم.

رییس جمهوری از زیاد کردن قیمت ارزبسیار مکدر است/ قیمت بنزین و گازوییل در کشور

وی اظهار داشت: این روزها راجع به بودجه حرف های زیادی می شنویم ولی باید به منتقدین بگویم اگر امروز بودجه کاملا براق نبود آیا می توانستید اجزای آن را تحلیل کنید و دستگیر نشوید؟

سخنگوی دولت افزود: البته قبول دارم بیماری مزمن اقتصادی در کشور وجود دارد که نمی توان آن را با دارو درمان کرد بلکه باید دست به جراحی بزرگی زد ولی راه حل دیگری وجود دارد که می توانیم دست بر روی دست بگذاریم و دو سه سال آینده را نیز بگذرانیم و همین بیماری مزمن را با رعایت امانت به دولت بعد بسپاریم.

رییس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: در جلسه ای که امروز(پنجشنبه) با رییس جمهوری داشتیم، وی از زیاد کردن قیمت ارز بسیار ناراحت و مکدر است.

نوبخت با تاکید بر اینکه حق نداریم جامعه را متشنج کنیم و باید با آرامش کار خود را پیش ببریم، گفت: از همه می خواهیم انتقاد کنند و هیچ کس در زمینه بودجه مسوول نیست بلکه خودم به عنوان محمد باقر نوبخت شخصا مسوول بودجه هستم و اگر اشتباه می کنم بگویید که برگردم.

وی یکی از شاخصه های بودجه سال آینده را توجه به اشتغال دانست و اظهار داشت: در بودجه سال آینده آینده نگری 980 هزار وقت تازه شغلی را کرده ایم لیکن در هر منزل ای که می روید حداقل سه بدون کار تحصیل کرده وجود دارد.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه یکهزار و 194 هزار میلیارد تومان در کشور هزینه خواهد شد که ما فقط می توانیم 368 هزار میلیارد تومان از خزانه دولت برداشت کنیم، گفت: جامعه حق دارد که این پرسش را بپرسد که مابقی این هزینه را از کجا می خواهید بیاورید؟

رییس جمهوری از زیاد کردن قیمت ارزبسیار مکدر است/ قیمت بنزین و گازوییل در کشور

نوبخت گفت: در جدول بودجه سال های گذشته 59 ردیف و موسسه وجود داشت که از دولت کمک می گرفتند و حتی بسیاری از این موسسات را ما نمی شناختیم که در امسال این ردیف ها از بین بردن شد، البته 194 هزار میلیارد تومان نیز از حقوق گمرکی و مالیات درآمد کسب خواهیم کرد که در عین حال 500 هزار میلیارد تومان نیز طرح و پروژه نیمه تمام در کشور داریم.

وی ادامه داد: بعد باید چیزی بفروشیم تا بتوانیم این میزان را تامین کنیم که اولا ساختمان های دولتی است که آینده نگری کردیم یکهزارو 500 میلیارد تومان و فروش سهام شرکت های دولت که آن نیز حدود 106 هزار میلیارد تومان خواهد بود و جهت تامین بقیه آن مجبور شدیم اوراق قرضه بفروشیم که آن نیز حدود 47 میلیارد تومان است.

رییس شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: در جلسه ای که امروز(پنجشنبه) با رییس جمهوری داشتیم، وی از زیاد کردن قیمت ارز بسیار ناراحت و مکدر است.

سخنگوی دولت افزود: هزار میلیارد تومان نیز باید به بازنشستگان جهت همسان سازی پرداخت کنیم که با این کسری بودجه مجبور شدیم 20 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی جهت اتمام پروژه های نیمه تمام استفاده کنیم.

نوبخت با بیان اینکه برجام توانست جهت دولت گشایش ایجاد کند، گفت: بعضی می گویند برجام هیچ دستاوردی نداشته ولی من به عنوان رییس شرکت مدیریت می گویم حداقل گشایشی که داشته این بود که فروش نفت ما از حدود یک میلیون بشکه به دو میلیون و 410 هزار بشکه رسید که توانستیم با پول آن هزینه های جاری دولت و حقوق کارمندان را پرداخت کنیم البته ترامپ از اقدام و مذاکرات ما و به ثمر رسیدن برجام بسیار می سوزد و می داند که اگر برجام به ثمر نمی رسید پرسشها زیادی در کشور وجود داشت.

رییس جمهوری از زیاد کردن قیمت ارزبسیار مکدر است/ قیمت بنزین و گازوییل در کشور

وی به بحث قبلی خود برگشت و ادامه داد: خلاصه جهت طرح های عمرانی پول کافی نداریم و جهت این کار مجبور شدیم سال گذشته 17 هزار میلیارد تومان از بانک ها پول بگیریم تا بتوانیم واحدهای متوقف و نیمه تعطیل را دوباره فعال کرده و وقت شغلی ایجاد کنیم.

نوبخت خاطر نشان کرد: تصمیم گرفتیم اگر اصلاح قیمتی روی حامل های انرژی رخ دهد و مجلس مجوز آن را دهد 17 هزار و 500 میلیارد تومان درآمد داشته باشیم تا بتوان 83 هزار واحد صنفی نیمه کاره ای که باید کامل شود را تکمیل کنیم.

وی توضیح داد: در قانون هدفمندی یارانه ها قرار بود با اصلاح حامل های انرژی و منابع حاصل از آن نصف آن به مردم جهت پرداخت نقدی یارانه ها و از نصف دیگر 30 درصد به واحدهای تولیدی و 20 درصد نیز در جیب دولت قرار گیرد ولی امروز نه فقط آن 30 درصد به واحدهای تولید داده نشد و 20 درصد نیز به جیب دولت نرفت بلکه 12 هزار میلیارد تومان نیز به مبلغ قبلی افزوده و به عنوان پرداخت نقدی یارانه به مردم دادیم.

رییس شرکت برنامه و بودجه با بیان اینکه عده ای به این پول نیازمند هستند و نمی توانیم تحت هیچ شرایطی آن را قطع کنیم، گفت: بنده قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم و هیچ پول دیگری از هیچ جای دیگر دریافت نمی کنم و دریافت این 45 هزار تومان هیچ تاثیری در زندگی من ندارد ولی می توان با جمع این 45 هزار تومان پرسشها زیادی را حل کرد البته امسال یارانه تحت پوشش افراد کمیته امداد و بهزیستی3.4 برابر شده است است و تلاش داریم هر کسی که زیر خط فقر باشد پول دیگری به نام بیمه سلامت به آنها بدهیم و سال آینده بطور قطع سه دهک افراد بی نیاز از یارانه را قطع خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: جهت ایجاد حدود یک میلیون وقت شغلی نیاز به اصلاح قیمت حامل های انرژی در سال آینده است.

رییس شرکت برنامه و بودجه ادامه داد: قیمت فوب خلیج فارس که مبنای قیمت گذاری حامل های انرژی در کشور است حدود 2200 تومان است که با قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر است و حتی قیمت بنزین و گازوییل در کشور عزیزمان ایران بسیار ارزان تر از افغانستان است.

نوبخت با بیان اینکه رییس جمهوری در جلسه امروز نیز با وی تاکید کرده که راجع به زیاد کردن قیمت ارز بسیار دلواپس هست، ادامه داد: آقای روحانی اصلا و به هیچ عنوان زیاد کردن قیمت ارز را بر نمی تابد و از زیاد کردن آن بسیار مکدر است.

وی با تاکید بر اینکه باید قیمت ارز کنترل شود و جهت این کار دولت باید در بازار مداخله کند، افزود: جهت اینکه بتوانیم تقاضای بازار را متعادل کنیم باید ارز تزریق کنیم ولی متاسفانه بانک مرکزی اگر ارز بیشتری داشت قطعا ورود می کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: در بازار ما دلار زیاد است ولی جهت کنترل قیمت آن باید بانک مرکزی ورود کند که متاسفانه جهت تهیه ارز مسئله دارد.

نوبخت به میزان سفرهای خارجی از کشور اشاره کرد و گفت: هر سال 9 میلیون و 200 هزار نفر به مسافرت خارجی می روند که اگر هر کدام هزار دلار با خود ببرند می شود 9 میلیارد دلار، که همین میزان جهت دولتی که تامین 200 میلیون دلار برایش سخت است بسیار زیاد است و بار بسیار زیادی را به بازار وارد می کند.

وی گفت: خروج ارز از کشور به بازار فشار وارد می کند و یکی از عوامل جلوگیری خروج ارز از کشور می تواند زیاد کردن عوارض خروج مسافران باشد.

پیش از سخنان نوبخت علی جنتی معاون کانون ها و شرکت های حزب اعتدال و توسعه صحبت کرد.

واژه های کلیدی: میلیون | سال آینده | بودجه کشور | صندوق توسعه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz